تبلیغات
اهل کبریا

اهل کبریا
وبلاگ مشاوره خانواده
نویسندگان
نظر سنجی
کدامیک از موضوعات مورد پسند واقع شد؟
1. دوستی‌های آلوده
انحرافات جنسی میان تمامی گروه‌های سنّی مشاهده می‌شود. اما بیش از همه بین جوانان و نوجوانان وجود دارد و عامل عمده آن تأثیرپذیری از دوستان و همسالان است. زیرا در سنین نوجوانی، نجواها و صحبت‌های آهسته و درگوشی بین نوجوانان بیشتر می‌شود و محور این گفتگوها غالباً مسائل جنسی است كه به صورت مخفیانه و دور از نظارت بزرگترها طرح می‌شود. نوجوانان به تبادل اطلاعات جنسی با یكدیگر می‌پردازند و از خود حرص و ولعی خاص در این باب نشان می‌دهند.
بر اساس تحقیق انجام شده به وسیله مدیریت تحقیقات و آموزش امور تربیتی وزارت آموزش و پرورش در زمینه انحرافات جنسی جوانان و نوجوانان، دوستی‌های آلوده و دوستان ناباب یكی از عوامل انحرافات جنسی شناخته شده است.(1) افرادی كه با دوستان ناباب رفت و آمد و معاشرت دارند، در مرور زمان به انحرافات اخلاقی از جمله انحرافات جنسی كشیده خواهند شد.
نقش خانواده و والدین در زمینة دوستی‌های فرزندان كه در پاره ای موارد به انحرافات جنسی منجر می‌شود، را نباید از نظر دور داشت. چنانچه خانواده‌ها و والدین در جنبه مسائل ضروری بلوغ، نوجوانان را مطلع سازند و اطلاعات لازم را به صورت صحیح و مناسب در اختیارشان قرار دهند، دیگر نیازی به سوق یافتن نوجوانان به دوستان و همسالان برای كسب این‌گونه اطلاعات احساس نمی‌شود. علاوه بر آن، ضرورت دارد خانواده‌ها در زمینة معیارهای انتخاب دوست خوب و خطرات ناشی از معاشرت‌های آلوده و ناباب با فرزندان به گفتگو بنشینند و آنها را در انتخاب دوستان شایسته و سالم یاری نمایند.

2. تهاجم فرهنگی
یكی دیگر از عوامل انحرافات جنسی در افراد به ویژه جوانان و نوجوانان، تأثیرپذیری از تهاجم فرهنگی است.(2) فرستنده‌های رادیویی و تلویزیونی، فیلم‌های سینمایی وارداتی، سریال‌های خارجی مغایر با فرهنگ اسلامی، كتب و مجلات خارجی، نوارهای ویدئو و كاست كه آخرین فیلم‌های روی پرده در دنیای غرب را به سهولت به داخل كشور سرازیر می‌كند، عكس‌ها و مطالب مبتذل از طریق ماهواره و اینترنت و سایر ابزار تبلیغ (كه در دست دشمنان این جامعه، به طور مؤثری علیه ما به كار گرفته شده است) مجموعاً ایجاد كنندة محیط محرك جنسی برای جوانان و نوجوانان این مرز و بوم به شمار می روند.

طبقه بندی: مسائل جنسی، آسیب شناسی خانواده،
برچسب ها: انحرافات جنسی، دوستی های آلوده، تهاجم فرهنگی، ماهواره، اینترنت،
[ پنجشنبه 13 بهمن 1390 ] [ 07:01 ب.ظ ] [ اهل کبریا ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

تبادل لینک

خرید بک لینک