تبلیغات
اهل کبریا

اهل کبریا
وبلاگ مشاوره خانواده
نویسندگان
نظر سنجی
کدامیک از موضوعات مورد پسند واقع شد؟
استفاده موثر از وقت (دانی باتلز)
 آنچه برای پیشرفت تحصیلی دارای اهمیت اساسی است, چیست؟ من فكر می كنم اولین و مهمترین چیز, لااقل برای توفیق در كلاس درس, استفاده موثر از زمان خارج از كلاس درس است.
می دانیم كه هر شبانه روز 24 ساعت است. دو یا سه ساعت هر روز را به مطالعه كردن اختصاص دهید. اگر زمانی كه در كلاس ها, غذاخوری, خواب شبانه و درس خواندن صرف می شود از 24 ساعت كم كنیم باز پنج یا شش ساعت باقی می ماند كه می توانیم آن را به كارهایی اختصاص دهیم كه بیش از مطالعه كردن دوست داریم. من تصور می كنم عامل دیگری كه توفیق تحصیلی به دنبال می آورد مرور مرتب یادداشتهای كلاسی و فصلهای مربوطه كتاب درسی است. مرور دوره ای و آماده سازی برای امتحانات دراز مدت, وقت بیشتری در اختیار شما می گذارد و از با عجله برای امتحان آماده شدن جلوگیری می كند. بدین شیوه شما می توانید با كمال آرامش, با انگیزه بیشتر و تشویش كمتر در روز امتحان حاضر شوید. آخرین چیزی كه شما می توانید جهت دستیابی به نمرات خوب انجام دهید بهره جویی از تمامی منابع و امكاناتی است كه دانشگاه در اختیار شما می گذارد همه این منابع می تواند به شما كمك كند.

آمادگی جهت شركت در كلاس (كیپ آلن)
اگر زمانی را برای آماده سازی خود اختصاص ندهم بدلیل پر بودن برنامه كاری ام, نمی توانم به اهدافی كه برای خود تعیین كرده ام, دست یابم. آماده سازی بسیار به شما كمك می كند. اگر جهت شركت در كلاس درس خودتان را آماده كنید متوجه می شوید كه كلاس درس تجربه بسیار لذت بخشی است. نه تنها استاد متوجه می شود كه شما در كلاس درس آماده و فعال هستید بلكه متوجه می شوید كه شما می توانید از طریق وا داشتن همكلاسی ها به شركت در مباحث كلاسی, با آنها همكاری كنید. اگر شما خواستار یك درجه دانشگاهی هستید یا وقت دارید از آموزش دانشگاهی استفاده لازم را ببرید بر عهده خود شماست كه در این زمینه تصمیم بگیرید. پیشاپیش خودتان را آماده كنید تا نزدیك امتحان كامل و نهایی, خودتان را با حجم عظیمی از دروس روبرو نبینید. من خود به عنوان یك دانشجو می دانم درباره چه صحبت می كنم وقتی می گویم, آماده سازی, امری اساسی است
 قدرت همكاری (میكی برآون )
غالباً به آموزش به عنوان امری رقابت آمیز نگاه می شود. برای كسب منافع در دانشگاه رقابت می كنیم. و نیز برای نمرات, و وقتی هم كه دانشگاه را ترك می كنیم برای دستیابی به شغل مناسب رقابت می كنیم. در چنین فضایی به آسانی می توانیم قدرت همكاری را كه از طریق گروههای حمایتی مطالعاتی ایجاد می شود, نادیده بگیریم. گروههای حمایتی مطالعاتی به شما انرژی می دهند. انسانها, حیوانهای اجتماعی هستند و ما از گروهها, كسب قدرت می كنیم. صرف نظر از رفاقت, دوستی و خرسندی, گروههای حمایتی می توانند به تعالی روحی شما یاری رسانند. گاه پیش می آید كه شما نمی خواهید روی درسهای خود كار كنید ولی اعضای گروه مطالعه, می توانند از شما حمایت كنند و شما را تشویق به كار نمایند. علاوه بر كسب نیرو از گروه به هنگام كاهش تمایل و توان, شما می توانید خودتان هم از دیگران حمایت كنید وقتی آنها به حمایت شما نیاز دارند. یك گروه حمایتی مطالعاتی همچنین مكان خوبی برای ایجاد روابط تشویق كننده با مردم است بنابراین, به هنگام مطالعه به فكر دوستان و همكلاسی خود باشید.
در آمیختن مطالعه با فعالیتهای اجتماعی (مارك كریلی)
موفق ترین دانشجویان, فعالیتهای اجتماعی را با عادات مطالعاتی خوب متوازن می سازند.پرداختن به فعالیتهای اجتماعی, فشار روانی را كاهش می دهد و از خسته شدن شما پیشگیری می كند. حتماً یك ساعت بعد از مطالعه را به ملاقات دوستان یك بازی فرح بخش, تمرین در باشگاه ورزشی, یا گپ زدن با یك دوست جدید اختصاص دهید. وقتی چنین فعالیتهای اجتماعی را در برنامه می گنجانید در مطالعه تمركز بهتری حاصل می شود. ایجاد یك زندگی اجتماعی سالم, عادات معمول مطالعه را توسعه می بخشد. بعد از فعالیتهای اجتماعی فوق, كتابها و تكالیف را به كتابخانه انتقال دهید. در یك مكان راحت و ساكت انتخاب كنید و به مدت دو یا سه ساعت مطالعه كنید. پس از هر 45 دقیقه مطالعه مداوم, ده دقیقه برای استراحت فاصله بیندازید. دوستی را بیابید كه با شما از لحاظ عادات مطالعه, شباهت دارد. مكان و میز مطالعه مشتركی را با او انتخاب كنید. به خاطر داشته باشید كه پس از اتمام كار پیش از خواب زمانی را  به فعالیت اجتماعی اختصاص دهید. شما با احساس سرزندگی و آمادگی برای یك روز دیگر از خواب بیدار شوید.  
طبقه بندی: تحصیلی،
برچسب ها: مشاوره تحصیلی، ایجاد عادتهای خوب در مطالعه، پیشرفت تحصیلی، استفاده موثر از وقت،
[ جمعه 9 دی 1390 ] [ 11:15 ب.ظ ] [ اهل کبریا ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

تبادل لینک

خرید بک لینک